VÁC FC - MAGLÓDI TC 2 - 1

MEGRÁNGATTUK AZ OROSZLÁN BAJSZÁT.

Csapatunk Földi Dániel révén a 76. percben megszerezte a vezetést, amit tartottuk majd' 10 percig, ám az utolsó percekben, érthetetlen játékvezetői döntések közepette fordítani tudott a listavezető és végül, emelt fővel ugyan, de ismét kikaptunk.

undefined

NB III., Közép csoport, 14. forduló:

VÁC FC - MAGLÓDI TC 2 - 1 (0 - 0)

Vác, Városi Stadion, 200 néző

jv: Móri T. /4/ (Dr. Bede T., Szeles K.)

gól: Zsolnai R. 86p., Tóth G. 90p ill. Földi D. 76p

sárga lap: Milkó D., Pallagi G. ill. Bartha Sz., Budafai G., Bornemissza I., Szacskó L.

Vác FC: Palásthy D. - Milkó D., Farkas P., Zsolnai R., Rusvay G., Kovács G. (Greff Á. 65p), Tóth G., Rása G., Fábri T., Gulyás G., Pallagi G. Vezetőedző: Csank János
Maglódi TC: Szacskó L. 7 - Németh Zs. 7, Budafai G. 8, Klujber P. 6, Bátori B. 8, Földi D. 7, Greskó G. 6 (Igrici D. - 88p), Bartha Sz. 5 (Oroszi B. - 70p), Gecse M. 5 (Molnár P. 6 62p), Bornemissza I. 7, Pokorádi D. 7 Vezetőedző: Bajor Tibor

Csank János  (vezetőedző, Vác FC): A videónyilatkozatot ITT találja!

Bajor Tibor (vezetőedző, Maglódi TC): Felkészültünk a Vác játékából, ahogy ígértem, nekik volt melegebb a mérkőzés, mégis ők örülhettek. Ilyen csúnya játék a foci. Játékosaim kihozták magukból a maximumot, szervezetten játszottak, megrángatták az oroszlán bajszát. Hogy ezen a napon, nem lehettünk ”Feörer szigetek” (A szigetország pénteken hősies játékkal legyőzte a jóval esélyesebb Görögországot EB selejtezőn. -szerk.) arról tehetnek a külső tényezők is. Ha lehiggadunk, akkor azt mondom, 10-15 edzéssel több van néhány játékosom lábába, akkor fejben frissebb tud maradni. Viszont most még nem szeretnék lehiggadni teljesen, mert egy ilyen mérkőzés után, nem szabad túl gyorsan……. Ha elmondom, amit éreztem, eltiltanak, így csak egy-két tényt osztok meg a honlapra. Az első félidőben még remegett keze lába több fiatal játékosomnak, de ez természetes, mert nincsenek hozzászokva a körülményekhez. A félidőben helyre tettünk néhány dolgot fejben. Így a folytatásban már néha átmerészkedtünk az ellenfél tizenhatosáig. Egyik szép támadásunk, ami nem is kontra volt, góllal fejeződött be. Földi Dániel élete első nb-3 as gólját emelte, roppant higgadt módon, az ellenfelünk kapujába. Innentől jött az, amit mindenki másképp él át, másképp lát. A Váci csapat mindent egy lapra feltéve támadott, majd az egyik támadó leütötte, orrát törve az addig szinte hibátlanul játszó, az összes fejpárbajt megnyerő Bátori Balázst. Amit a 10-15 méterre álló asszisztens és a vezetőbíró sem látott. Utána jött a bohózat. 10 percig nem engedtek cserélni, tehát az első helyezett otthonában, a hajrában a játékvezetői hármas kivette a középső védőmet! Így 10 emberemet bedarálták. Fejben már nem tudtunk tiszta döntéseket hozni. A kívülről jött dolgokkal is foglalkoztak játékosaim, így csökkent a koncentrációjuk. Itt még tudnám dramatizálni a helyzetet, hogy a partjelző hölgy azt hitte Bajnokok ligájában vezet, nem az NB3-ban, a fiatal játékvezető még életében nem találkozott ilyennel, így nem tudta mit is kell tennie. A játékvezetői hármas egymással ellentétesen nyilatkozott, hogy visszajöhet a játékos, vagy sem. Az egyik engedte volna, másik nem engedte, majd a harmadik egy tíz perc után, mosolyogva annyit mondott sansztalan a visszajövetele a játékosnak, csak azt nem tudom, miért mert már nem vérzett, átöltözött, (már szinte „tampont” is cserélt NB3 ban……….) Közben rutinos játékvezetők, a megyében vezetnek vagy nb-s U16 , U 18 ra járnak. Utóbbi mérkőzések tapasztalatából, javasolnám, néhány hölgy szombat délben főzzön egy jó ebédet, mint férfiak focimeccsén vegyen részt. Kíváncsi, lennék kicsi fiacskájának orrtörését látná-é 15 méterről,és azt hogy reagálná le…… 94 percben a lefújás előtti másodpercekben az ellenfél kapusa, olyan 11est csinált, piros lap mellett, hogy a Vác FC vezetőedzője, előbb ért oda a kapusához, mint én a játékvezetőhöz, még sem lett bellőle büntető.

Mit érzett az utolsó 5-8 percben?

Én úgy éltem meg az utolsó perceket, hogy tőlünk kivettek egy embert, a Vácból, pedig nem állítottak ki két játékost, akiket ki kellett volna szabály szerint, és egy büntetőt nem kaptunk meg. Összefoglalva én mégis, gratulálok a Vácnak mert a sírból visszahozták a három pontjukat, tavasszal meg senki sem fog erre a 10 percre emlékezni. Mentálisan, fejben erősebb volt az első helyezett csapat az utolsónál! Pedig a bajnokságnak jót tett volna, ha az eleje és a vége is kicsit összerázódik. 85 percig megmutattuk, hogy van helyünk az nb3-ban, ebből kell építeni tovább! Köszönjük a Vác FC ultráinak, szurkolóinak elismerését a mérkőzés végén. Amit hiányoltam még a sportszerűség határán belül a Vác kapusedzőjének viselkedését, ha már a második félidőben egész végig beszólogat, mutogat az ellenfél padjára, akkor meccs végén jöjjön oda ő is kezet fogni, mert így illene. Van csibész becsület is, külföldön is így illik, ha már „BL döntőt” játszottunk...