MAGLÓDI TC - TÁPIÓSZECSŐ FC

4 - 1 (3 - 0)

Maglód, Kertész Károly Stadion, 200 néző

jv: Tóth Z. (Szert B., Szabó I.)

gólszerző: Lukács B. 7p, 20p, Makovi R. 38p, Pintér A. 86p ill. Juhász B. 53p (11-esből)

sárga lap: Pintér A., Makovi R. ill. Nagy T., Majzik B., Grezsák Zs.

kiállítva: Szacskó L. 51.percben nyilvánvaló gólhelyzetben buktatta ellenfelét.

Read More

Maglódi TC:  Szacskó L. - Budafai G., Nagy I., Szőke R., Bornemissza I. (Vincze L. 65p) - Makovi R. (Rakita G. 83p), Németh Zs., WEISZ T., Nagy T. - LUKÁCS B. (PINTÉR A. 73p), LOVRENCSICS B. edző: Baranyai Pál

Tápiószecső FC: Schmidt G. - Ill G., URBÁN R., Majzik Bertalan, Majzik Balázs - Sztriskó Z., Juhász B., Nagy T. (Balaskó I. 53p), Konczi D. - CSISZÁR R., Grezsák Zs. vezetőedző: Lilik Pál

7. perc:

Egy baloldali akció után Bornemissza István lőtte be a labdát a kapu elé, ahol több vendég védő előtt elsuhanva Lukács Bálint elé került. A támadónak már nem volt nehéz dolga és közelről a kapu jobb oldalába lőtt. 1 - 0

20. perc:

Jobboldali szöglet után Urbán a saját kapujára pörgette a labdát, amibe Schmidt csak belekapni tudott. A játékszer Lukács Bálint elé került, aki könnyedén szerezhette meg második gólját. 2 - 0

38. perc:

Nagy Tamás jobboldali szöglete átrepült a tizenhatos felett. A túloldalról visszafejelt labdát Weisz Tamás nem találta el rendesen, de letudta készíteni Makovi Richárdnak, aki 17 méterről védhetelenül lőtt a jobb kapufa mellé. 3 - 0

53. perc:

Szacskó László csak szabálytalanul tudta megállítani az egyedül kilépő Csiszárt, amiért piros lapot, míg a Tápiószecső büntetőt kapott. A labda mögé Juhász Bertalan állt, aki középről ellépő Lovrencsics helyére lőve szépített. 3 - 1

86. perc:

Egy ragyogó kiugratást követően a csereként beálló Pintér András lépett ki és húzhatott kapura a kinyíló vendég védelem mellett. A tizenhatosra beévre ahelyett, hogy lőtt volna elhúzta a labdát, amivel két védőt is becsapott, majd laposan a jobb kapufa mellé helyezte a labdát. 4 - 1

Az első perctől kezdve támadólag léptünk fel az erősen tartalékos Tápiószecső ellen, ami igen hamar vezetést is eredményezett. Két nagy lehetőség után, Lukács révén már a hetedik percben sikerült a szomszédvár kapuját bevenni. Helyzeteink ezután is futószalagon jöttek, míg a vendégeink védősorán mintha egy kis tanácstalanság lett volna úrrá. Ezt bizonyította a második találatunk is, mely hathatós 'szecsői segítséggel érkezett. Ezután kicsit könnyelműen kezdtünk játszani, ami majdnem megbosszulta magát. Védősorunk két labdát is elpasszolt, mely után egyszer célt tévesztett a vendég támadó, míg egyszer Szacskónak kellett bravúrral közbeavatkoznia. A megingások ellenére nagyon izgulnunk nem kellett, sőt Makovi Richárd szépségdijas találata már három gólos előnyt jelentett a számunkra a szünetre. Ekkor úgy tűnt kiütéses győzelmet is arathatunk a mai összecsapáson.

A második félidőt is ennek fényében kezdtük. Már a harmadik percben kiugorhatott Lovrencsics Balázs egy jó labdával, de lövése után a kapufán csattant a játékszer. A kiváló támadónak ez volt az utolsó lehetősége a mérkőzésen, ugyanis az utolsó negyven percet, Szacskó kiállítása miatt, cserekapus nem lévén, a gólvonalon kellett töltenie. Az eset után megítélt büntetőt ugyan nem tudta védeni, de utána, olykor bravúrt is végrehajtva hiba nélkül tette a dolgát. Noha a Tápiószecső emberelőnyben játszott és nálunk is csak egy szükség kapus védett, ráadásul sérülés miatt Bornemissza Istvánt is le kellett cserélni, nagyon félnünk még sem kellett, mert vendégeink játékában nem volt igazi átütőerő. Olykor szép passzokkal járattuk, dugtuk el a labdát, olykor, ilyenkor érthető módon az időt húzva próbáltunk másodpercekkel közelebb kerülni a három ponthoz. A sluszpoénról Pintér András gondoskodott, aki szemtelen góljával, az emberhátrány ellenére is növelni tudta a góljaink számát.

Nem férhetett kétség a mai győzelmünkhöz, amivel újabb fontos lépést tettünk a bentmaradás felé.

Baranyai Pál (játékos-edző, Maglódi TC): -  Magabiztos első félidővel eldöntöttük a három pont sorsát. A kiállítás után ugyan kicsit ránk jött a Tápiószecső, de nagy veszélyben nem volt a kapunk, sőt a végén még gólt is tudtunk szerezni, ami csapatunk egységét bizonyítja. Gratulálok a csapatnak!

LIlik Pál (vezetőedző, Tápiószecső FC): - Sajnálom, hogy nem tudtunk élni az emberelőnyünkkel és nem tudtunk pontot, pontokat szerezni a mai napon. A csapatom fiatal játékosokból áll, de büszkék vagyunk arra, hogy nagy számban képviseltetik magukat a tápiószecsői labdarúgók. Mi most egy új útra lépünk, hiszen a mai vereségünkel nagyon távolivá vált a bentmaradás, de dolgozunk tovább és bízunk benne, hogy hétről-hétre javulni fog a csapat teljesítménye.