MAGLÓD-HELLOPARKS - DUNAHARASZTI 1 - 3

Vereséggel kezdte a tavaszi szezonját felnőtt csapatunk. A feljutást célul kitűző, veretlenül második helyen álló Dunaharaszti ellen a találkozó 22. percére kialakult a végeredmény. A 7. percben Simon Attila büntetőből szerzett vezetést a vendégeknek (0-1), majd egy labdavesztésünket követően a 18. percben Novák Richárd kettőre növelte a Gálhidi-legénység előnyét (0-2). Egy percre rá, Balogh Béla visszafejelt labdáját Balló Harold továbbította Palásthy kapujába (1-2), majd a 22. percben egy szép támadás után ismét a vendégek gólerős támadója, Simon volt eredményes, aki egy formás támadást fejezettbe góllal (1-3). Noha az eredmény sima vendég győzelmet mutat, a találkozó összességében szorosabb volt. Az összecsapás utolsó húsz percében folyamatos nyomás alatt tartottuk ellenfelünket, de újabb gólt már nem sikerült szereznünk. A bajnokság első öt fordulójában csak olyan csapatokkal találkozunk, amely a tabella első felében állnak, így mindegyik nehéznek ígérkezik. Viszont, ha végre sikerül a helyzeteinket nagyobb százalékban gólra váltani, képesek lehetünk meglepetéseket okozni.

Pest megyei I. osztály, 16. forduló:

MAGLÓD-HELLOPARKS - DUNAHARASZTI MTK 1 - 3 (1 - 3)

Bp., Újlak u., 30 néző, jv: Jakab M. (Kányási I., Drótár P.)

gól: Balló H. ill. Simon A. 2 (egyet 11-esből), Novák R.

sárga lap: Balló H.

Maglódi TC: Bene M. - Véglás P., Balogh B., Lázár Zs., Kalina T. - Vékei N., Hajdu B. - Rostás R., Horváth R. (Hrepka Á. 56p), Seregy T. - Balló H. (Fitos L. 71p) edző: Rakita Gábor

DMTK: Palásthy D. - Szalai A., Kovács-Galavics D., Rétsági Á., Vitányi G., Hamar I., Kovács B., Horváth Gy. (Tóth Gy. 61p), Pintér N. (Pesti D. 84p), Novák R. (Kanizsai L. 80p), Simon A. (Balogh B. 84p) edző: Gálhidi György

Read More

Rakita Gábor (edző, Maglódi TC): Összességében elégedett vagyok a fiúk hozzáállásával és a mutatott játékkal. Természetesen bőven van még mit finomítani a játékunkon, ki kell küszöbölni a hibákat, de nyolc távozót nem lehet az egyik pillanatról a másikra pótolni. A mai teljesítményünk bizakodásra ad okot. Az már most látszik, hogy ha mennyisségben nem is, de minőségben mindenképpen sikerült erősítenünk.