MAGLÓDI TC - TÁPIÓSZECSŐ 2 - 1

TÍZ HÓNAP UTÁN ÚJRA HAZAI BAJNOKI GYŐZELEMNEK ÖRÜLHETTÜNK

Felnőtt csapatunk igen korán, már a negyedik percben megszerezte a vezetést a Tápiószecső ellen, ami jó alapot adott számunkra a találkozónak. Egy baloldali akció után Horváth Gábor (balra) érkezett jó ütemben és mattolta Vikor István kapust, ami kellő lendületet adott játékosainknak a hátralévő percekre. A 36. percben a szerencse is mellénk állt, hiszen Fischer Zsigmond (jobbra) szögletét követően a vendég kapus hathatós segítségével tovább tudtuk növelni előnyünket. Talán a biztos vezetés tudatában, de kicsit visszavettünk a második félidőre, amelyben az 58. percben Horváth Martin révén szépíteni tudott a Tápiószecső. A  belelkesülő vendégek szereztek nekünk néhány meleg pillanatot a mérkőzés végéig, de mi mégis megtudtuk őrizni minimális előnyünket, így 2015. október 31-e után újra nyerni tudtunk hazai pályán bajnoki mérkőzésen.

Pest megyei I. osztály, 4. forduló:

MAGLÓDI TC - TÁPIÓSZECSŐ FC 2 - 1 (2 - 0)

Maglód, Kertész Károly Stadion, 100 néző

jv: Moldván I. (Ferenczi D., Sinkovicz D.)

gól: Horváth G., Fischer Zs. ill. Horváth M.

sárga lap: Molnár O., Greskó G., Szirtesi A., Tóth M. ill. Bátori B., Králik B.

kiállítva: Majzik B. a 85. percben

Read More

Maglódi TC: Retezi K. - Molnár O., Szirtesi A., Pápai D., Albirt M., Horváth G. (Vincze L. 69p), Magyar T. (Varga Sz. 79p), Greskó G. (Rajz M. 58p), Kalina T. (Tóth M. 86p), Fischer Zs., Pintér D. (Bartha Sz. 89p)  edző: Rakita Gábor

Tápiószecső FC: Vikor I. - Hegedűs P. (Bánfi Zs. 16p, Minkó N. 75p), Bátori B., Pozder N., Fekete I., Csorba A. (Husza Á. 81p), Lingli L., Majzik B., Kardos L., Králik B., Horváth M.  vezetőedző: Almási János

Rakita Gábor (edző, Maglódi TC): Az első félidő alapján könnyed, a második játékrész alapján nyögvenyelős győzelmet arattunk. A védekező harmadban jól játszottunk, a középpályánk kataszrófa volt, míg elől brillíroztunk. A kapunkra veszélytelen vendégek ellen rengeteg lehetőségünk akadt, amiből 3-4 esetben igen nagy helyzet is kialakult, ezért teljesen megérdemelt volt a félidei vezetésünk. Szokták mondani, hogy a 2-0 a lehető legrosszabb eredmény, mert ha a vezető csapat "bealszik", könnyen elúszhat az előny. Ránk is ijesztett a Tápiószecső, hiszen Horváth Martin remek gólja után kitört csapatunkban a pánik. A labdaszerzésekből nem tudtunk kijönni. A széle helyett középen erőltettük a támadásokat, amik rendre besültek, így a találkozó végét saját magunknak tettük nehézzé. A lényeg, hogy végre nyerni tudtunk és az esetünkben ez volt a legfontosabb!