MAGLÓDI TC - TURA VSK 0 - 1

EGY PONTOT MEGÉRDEMELTÜNK VOLNA

A tavaszi szezon egyik legjobb csapatát a Tura VSK együttesét fogadtunk szombat délután, akik ellen szerettük volna megszerezni idei első bajnoki győzelmünket. Sajnos nem jó előjelekkel vártuk a találkozót, ugyanis az eltiltott Nagy Csaba mellett több meghatározó játékosunk is sérülés miatt hiányzott. Nem állhatott Herédi Attila rendelkezésére Rajz Miklós, Lukács Bálint, Molnár Ottó, Vincze László, Boros Dávid és Vizi Richárd se, így reaktiválni kellett a korábbi maglódi kedvencet Bornemissza Istvánt. Csapatunk az ifjúsági csapatból felhívott Gruber Bálinttal együtt végül, így is csak négy cserét tudott nevezni.

Az első félidőben sokáig tapogatozó játék folyt, amiből nagyobb helyzet egyik oldalon sem alakulhatott ki. A távoli lövések is mind elakadtak a védősorban, így egy-két szögeletet leszámítva különösebb izgalmak nélkül zajlott az összecsapás, egészen a 44. percig, amikor egy hosszú indítás után rossz ütemben kilépő védelmünk mellett Less Krisztián nyargalt el és higgadtan lőtt Szacskó kapujába. 0-1! Kezdőrúgás után indulhattak is a csapatok a szünetre.

A második játékrészre feljebb tolta csapatunk a védekezését, igaz a Tura is abszolút kontrákra rendezkedett be. Tíz perc múltán nagy nyomás alá helyeztük vendégünk kapuját és sorra alakítottuk ki a helyzeteket. Az 57. percben Budafai, az 58. percben Lami lövését hárította Komora, majd újabb egy percre Bartha fejéről szedte le a játékszert a vendég kapus. A 66. percben Szirtesi lövése ment el centikkel a kapu előtt. Hiába a nagy nyomás, sajnos nem tudtuk bepréselni a labdát a Tura kapujába. Sajnos a 85. percre még meg is fogyatkoztunk. Budafai Gergő ellen szabálytalankodtak a félpályánál, aki estében odarúgott Pinkóczinak, amiért piros lapot kapott. A hajrára mindössze egy meg nem adott lesgól maradt, így hiába a hat perces hosszabítás, az eredményem változtatni már nem tudtunk, pedig jó lett volna újra az 1-1...

Pest megyei I. osztály, 19. forduló:

MAGLÓDI TC - TURA VSK 0 - 1 (0 - 1)

Maglód, Kertész Károly Stadion, 100 néző

jv: Párkányi B. (Kara P., Sinkovicz D.)

gól: Less K. 44p

sárga lap: Pápai D. ill. Ladányi P., Pinkóczi K.

kiállítva: Budafai G. a 85. percben (törlesztésért)

Read More

Maglódi TC: Szacskó L. - Farkas K., Pápai D., Szirtesi A., Rudolf Sz. - Németh Zs., Budafai G. - Lami I., Számpor E., Bartha Sz. (Bornemissza I. 65p) - Schirilla Gy. (Albirt M. 71p, Szegedi M. 92p)  vezetőedző: Herédi Attila

Tura VSK: Komora L. - Csendom K., Halmos R., Ladányi P., Pinkóczi K. (Kurilla A. 89p), Tóth T., Böde L. (Pap T. 68p), Székesi Á., Less K. (Nagy D. 87p), Czerman M., Tóth A. (Thoma K. 90p) vezetőedző: Sukaj Zsolt

Herédi Attila (vezetőedző, Maglódi TC): Sajnos egy középpályán elpasszolt labda után lekontrázott minket a Tura és hátrányba kerültünk. A második félidőben hiába volt sokkal több lehetőségünk, mint a Turának nem tudtunk élni vele és pont nélkül maradtunk.