gólszerző: Polyák B. 62p, Lovrencsics B. 79p ill. Molnár B. 81p

sárga lap: senki ill. Nagy Á., Éles V., Nagy G.Read More

Maglódi TC: Szacskó L. - Molnár O., Szőke R., POLYÁK B., Bogdán Sz. - Budafai G. (Lázár L. 73p), WEISZ T., Németh Zs., Lukács Á. (Pintér A. 59p) - Salami Ahmed (Bornemissza I. 46p), Lovrencsics B. edző: Baranyai Pál

Gyöngyös AK-Ytong: Éles V. - BARTA Á., GERGELY P., Kovács Á., Nagy László - Pilinyi I. (Molnár B. 78p), Nagy G., Ludányi M., Czéh M. (Horváth V. 73p) - Nagy Á., Ludányi N. (Nagy Lajos 67p) vezetőedző: Török János

A nyár utolsó, viszont az átkeresztelt Kertész Károly Stadion első bajnoki mérkőzésre került sor szombat délután. Kicsit átalakult a beléptetés is. Új kerítések mellett a Védelem Kft. embereinek felügyelete mellett érkeztek a nézők, akik a vártnál talán kicsit kevesebben, mintegy 150-en lehettek. Az előzetes várakozások a mi győzelmünket ígérték, bár a Gyöngyös már sokszor tört borsot az orrunk alá.

Az első pár perc tapogatozó játéka után azt gondolhattuk, hogy majd szép lassan átvesszük a mérkőzés irányítását, de mezőnyfölényt mégem tudtunk kialakítani. A Gyöngyös masszívan védekezett és emelett többször is a kapunk elé tudtak keveredni. A kilencedik percben előbb mi, (Lukács egy szöglet után a kicsit erőtlenül kapura húzta a labdát, amit egy vendég védő gólvonalról fejelt ki), majd a vendégek veszélyeztettek Czéh Márton révén. Negyed óra elteltével egyre erősebben kezdtünk letámadni, ez ugyan egy kis zavart okozott a Gyöngyös hátsó alakzatában, de továbbra is állták a sarat. Nagy lehetőségünk két távoli Weisz kísérletet leszámítva nem volt, míg a zöld-fehérek kontrái is elhaltak a kapunk előtt. Az első játékrész legizgalmasabb pillanatára az utolsó percig kellett várni, ekkor a vendég térfél közepéről Bogdán Szabolcs végezthetett el szabadrúgást, amit a tizenhatoson belül egy gyöngyösi védő a saját felsőlécére fejelt. Gól nem született, maradt az igazságosnak mondható döntetlen a szünetre.

A második játékrészt nem kezdtük túl jól. Kicsit kapkodó játékunkba rendre hiba csúszott, míg a kapu előtti szituációkban körülményeseknek tűntünk. Veszélyeztetni csak szögletből tudtunk, ám egy sarokrúgás utáni kontrából kishíján gólt kaptunk. Egy Gergely Péter - Ludányi Márton - Czéh Márton összjáték után utóbbi közvetlen a kapunk előtt hosszan vette át a labdát így Szacskó László menteni tudott. Szerencsénkre. Majd végre megtört a jég...

undefined

62. perc: Weisz indította nagyon jó ütemben Lovrencsics Balázst, aki kapura tört, de egy védő kibillentette egyensúlyából és elesett. Budafai elé került a labda, akit csak szabálytalanul tudtak szerelni a vendégek. A kaputól 17 méterre Polyák végezte el a szabadrúgást, ami lepattant a sorfalról, de Budafai Gergő még a vonal előtt elcsípte a labdát. A tizenhatosra érkező Weiszhez játszott, aki erősen berúgta a labdát a kapu elé, Polyák Balázs bele tette a lábát és így Éles Viktor már tehetetlen volt. 1 - 0

Örülhettünk, de egyből jött a válasz. Szép összjáték után Ludányi Nándor lőtt a kapunkba, de az asszisztens les jelzésére a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A vendég kispad és a játékosok vehemensen reklamáltak, halkan jegyezzük meg talán nem véletlenül. Mindenesetre az asszisztens határozott döntése nyomán előnyben maradtunk. Játékunk megnyugodott, a rendkívül fegyelmezetten játszó Gyöngyös pedig kezdeményezőbbé vált, ám nagyobb helyzetet nem alakítottak ki. Mi pedig tovább növeltük az előnyünket.

undefined

79. perc: Polyák Balázs egy saját térfélről elvégzett szabadrúgása után a tizenhatosra hulló labdába Lovrencsics Balázs ért bele mesterien, ami egy újabb ívet kapva, Élest megzavarva a vendégkapuban landolt. 2 - 0

Most is jött egyből a válasz, ráadásul most érvényesen.

81. perc: Egy jobbról beívelt labdába kaputól öt méterre az elmélázó Szacskót megelőzve fejelt a kapuba a frissen pályára küldött Molnár Balázs. 2 - 1

Újból nyíltá vált a meccs, de szerencsére változás már nem történt. A végére még maradt egy nagy Lovrencsics helyzet, de Éles Viktor nagy bravúrral védeni tudta. Összeségében a vártnál sokkal nehezebben, nem túl jó játékkal tudtuk megverni a nagyon fegyelmezetten játszó, szimpatikus Gyöngyös gárdáját.

Baranyai Pál (edző, Maglódi TC): - Borzasztó rossz játékunk ellenére itthon tudtuk tartani a három pontot.

Török János (vezetőedző, Gyöngyös AK-Ytong): - Nem érdemeltünk vereséget a mai mérkőzésen, mert 0-0-nál nálunk volt a meccslabda, kihagytuk három az egyben, majd 1-0-nál rúgtunk egy szabályos gólt, amit a játékvezető nem adott meg. Sajnos ahogy a múlt héten, úgy most is egyéni hibákból kaptuk a gólokat. Ennek ellenére küzdöttünk, hajtottunk, csak ismételni tudom magam, nem érdemeltünk vereséget.