NEM VALLOTT SZÉGYENT CSAPATUNK A BAJNOK ELLEN

NB III., Közép csoport, 29. forduló:

MAGLÓDI TC - VÁC FC 1 - 3 (0 - 1)

Maglód, Kertész Károly Stadion, 200 néző

jv: Jakab G. (Demeter J., Márkus P.)

gól: Szirtesi A. 72p ill. Kószás K. 40p, Rusvay G. 70p (11-esből), Pölöskei P. 92p

sárga lap: Budafai G., Németh Zs. ill. Fábri T.

Read More

Maglódi TC: Szacskó L. - Csendom K., Budafai G., Szirtesi A., Matyó M., Oroszi B. (Bátori B. 80p), Németh Zs., Klujber P., Pokorádi D. (Bornemissza I. 67p), Bartha Sz., Aranyos M. vezetődző: Herédi Attila

Vác FC: Palásthy D. - Milkó D., Tóth B., Tányéros G., Farkas P., Zsolnai R., Rusvay G. (Pölöskei P. 73p), Kószás K. (Pallagi G. 81p), Tóth G., Rása G., Magos M. (Fábri T. 59p) vezetőedző: Csank János

Nem kívántunk statisztálni a Csank-csapat elsőségéhez, amit végül a pályán is bizonyítottunk. A nagymúltú, korábbi magyar bajnok Vác csapata ellen nem játszottunk alárendelt szerepet, sőt a három pont sorsa is csak a 92. percben dőlt el véglegesen. A 40. percben Magos Mátyás passzát váltotta gólra Kószás Krisztián, ami után egygólos hátrányban vonultunk szünetre. (0-1) A 70. percben egy vétlen, pontosabb leszorított kézre pattanó labda miatt megdöbbenésünkre büntetőt ítélt a játékvezető. Az ítéletvégrehajtó Rusvay Gergely volt, aki nem is hibázta el az ajándék lehetőséget. (0-2) Két perc múltán Szirtesi Attila egy kapu előtti kavarodást követően lőtt a vendégek hálójába újra nyíltá téve így a mérkőzést. (1-2) A három pont sorsát a csereként beállt Pölöskei Péter döntötte el a 92. percben. Tóth Gergely kiugratását követően lőtt a kapunkba, így 3-1-re nyert a Vác, amivel nagy valószínűséggel bajnoknak vallhatja magát. Előnye ugyan csak két pont a második Kozármisleny csapatával szemben, de egyre több helyről, például a Nemzeti Sport Online oldalán megjelent cikkből is kiderül az Orosháza nem vállalja az utolsó fordulót, így a további biztos három pont már a biztos elsőséget jelenti számukra, amihez Maglódi Torna Club is gratulál!

Herédi Attila (vezetőedző, Maglódi TC): Le a kalappal a csapat előtt, hiszen a már feljutó Vácot nagyon komoly feladat elé állítottuk. Az első félidőben nagyon fegyelmezetten játszottunk. A szünet után ehhez már harcosság és jó játék is párosult, így komoly esélyünk volt pont, vagy pontok megszerzésére, ami a Vácnak katasztrófát, nekünk pedig egy újabb dicsőséget jelentett volna. Ez sajnos nem sikerült, de a pályán mutatott teljesítményünkkel elégedett vagyok. Minden mérkőzésen ilyen hozzáállással kellett volna játszanunk.