FUTSAL: ELVESZÍTETTÜK AZ ARANYCSATÁT, DE SZÉPEN CSILLOG AZ EZÜST IS

A bajnokság kezdetén talán mindenki gondolkodás nélkül aláírta volna a második helyet a bajnokságban, de így, hogy valós esélyünk volt az első helyre is persze vegyül az örömünkbe egy kis csalódottság. Hétfőn a velünk azonos pontszámmal álló Kistarcsát fogadtuk, és ha nyertünk volna, valószínűleg az utolsó Csenger elleni találkozót is behúztuk volna lendületből. Sajnos nem sikerült. Az első osztályú iramot idéző találkozón a Kistarcsa a félidei szünet előtt jelentős előnyre tett szert, amiből a második játékrészben is csak egyet tudtunk faragni, így ők ülhettek fel az NB2 Keleti csoportjának trónjára. Gratulálunk nekik! Nem mellékesen futsal együttesünk történelmi sikert ért el, hiszen az országos második vonalban elért ezüstéremnél jobbat még soha nem sikerült elérnünk.

Futsal NB II., Keleti csoport, Felső-ház, 8. forduló:

ESC GYÖNGYÖS - MAGLÓDI TC 2 - 6 (0 - 5)

Gyöngyös, jv: Újhelyi T., Balla L. (Sántha P.)

gól: Csoszánszki D., Molnár Z. ill. Simon Zs. 3, Poncok Cs., Vékei N., Papp R.

Gyöngyös: Besze B. - Gulyás K., Csoszánszki D., Szabó Cs., Timon L. cserék: Fekete V., Marosi J., Molnár Z. vezetőedző: Berkes László

Maglódi TC: Matus T. - Simon Zs., Seregy T., Petric B., Vékei N. cserék: Lipők B., Poncok Cs., Horváth R., Érsek R., Tatai T., Lázár Zs., Vadászi E., Papp R., Sipos A. vezetőedző: Haffner György

Németh Gusztáv (játékos, Maglódi TC): Kötelező győzelem reményében érkeztünk Gyöngyösre. Mint minden kötelező dolog, extra nyomást tett a csapatra és bár jól kezdtük a mérkőzést, simán 6:0-ra is vezettünk, a vége 6:2 lett, és izgalmas végjátékot játszottunk. A célt elértük és versenyben maradtunk a bajnoki cím eléréséért folytatott küzdelemben.

---

Futsal NB II., Keleti csoport, Felső-ház, 9. forduló:

MAGLÓDI TC - KISTARCSA 1 - 3 (0 - 3)

Gyömrő, jv: Szilágyi N., Talács Á. (Goneth B.)

gól: Vékei N. ill. Dolhai G., Barabás Á., Méhes P.

sárga lap: Érsek R., Vékei N. ill. Besnyő D.

Maglódi TC: Lipők B. - Simon Zs., Seregy T., Petric B., Vékei N. cserék: Matus T., Németh G., Horváth R.,Érsek R., Poncok Cs, Lázár Zs., Vadászi E., Papp R., Sipos A. vezetőedző: Haffner György

Kistarcsa: Bohony B. - Besnyő D., Dolhai G., Méhes P., Barabás Á. cserék: Ribai R., Kanalas L., Mezőfalvi L., Dolhai M., Néma K.

Németh Gusztáv (játékos, Maglódi TC): Igazi rangadót játszottunk a Kistarcsa ellen annak tudatában, hogy a Kincsem kikapott Csengerben az előző héten, így a hátralévő mérkőzésektől függetlenül az ezüstérmet megszereztük, ami óriási eredmény frissen feljutó csapatként. Persze tudtuk ha nyerünk, akkor Csengeren már egy döntetlen is elég a bajnoki címhez. A fiúk motiváltak és nagyon elszántak voltak már a meccs eleji bemelegítés során is. A teljes telt ház és élő közvetítés még nagyobb motivációt adott mindkét csapatnak. Tudtuk a Kistarcsa nagyon erős és jó csapat, de bíztunk magunkban és bátran játszottunk. Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, melyen sorba alakítottuk ki a helyzeteket, de sajnos csak kapufákig jutottunk és ahogy lenni szokott egy gyors kontra végén a vendég csapat szerezte meg a vezetést. Innentől még nagyobb nyomást helyeztünk rájuk, de a felidő utolsó percében két óriási hiba után már 0:3 volt az eredményjelzőn. A szünetben sikerült kicsit megnyugtatni a fiúkat és tartani bennük a hitet, hogy tudunk fordítani. Hatalmas nyomást helyeztünk a Kistarcsára, melynek Vékei Nándi révén meg is lett az eredménye. 1:3-s állásnál vészkapus játékra álltunk át, de a vendég csapat minden erejét mozgósítva állta a nyomást. Sajnos kikaptunk 3:1-re, de nagyon büszke vagyok a fiúkra, hogy egész évben hatalmasat küzdöttek és utaztak több mint 6000km-t az nb2 keleti csoportjában. Egy mérkőzésünk van még Csengeren, ahol már tét nélkül, felszabadultan játszhatunk. Gratulálok a Kistarcsának a bajnoki címhez!