gólszerző: Lovrencsics B. 95p (11-esből) ill. Ramos 65p

sárga lap: Szacskó L., Szőke R., Makovi R., Polyák B. ill. Alex, Bonivárt E.

Kiállítva: Sólyom Á. 91p

Read More

Maglódi TC:  Szacskó L. - Szőke R. (Kardos Sz. 85p), Rakita G., MOLNÁR O., Németh Zs. - Budafai G., WEISZ T., Makovi R. (Pintér A. 48p), Polyák B. - Nagy T. (Haciglu S. 87p), LOVRENCSICS B. edző: Baranyai Pál

SBTC: Roza L. - Zimányi A., Sólyom Á., Boczki A., Kerényi G. - Mészáros B. - Alex (Jeney Gy. 88p), Bonivárt E., Novák J., Lenkó Cs. (Kálmán T. 92p) - Ramos (Taliga B. 89p) vezetőedző: Tamási Zoltán

Már az első percektől kezdve érződött, hogy a találkozó nagy téttel bír. Nagy iramban kezdtek játszani a csapatok a gyors gólszerzés reményben. Ahogy teltek a percek egyik csapat sem talált fogást a másikon, így egy kicsit biztonságosabb játékra álltak át. A Salgótarján nem sok teret engedett nekünk, minden labdás emberünkre ketten rontottak rá, nem egyszer durva eszközöket is bevetve próbálták megszerezni a játékszert. Helyzetek is adódtak mindkét oldalon. Salgótarjáni részről Novák hibázott kecsegtető helyzetben a harmadik percben, majd Nagy Tamás lövését hárította a keresztléc a hetedik minutumban. Az első negyedóra végén Ramos hibázott hatalmas helyzetben, ami végül ébresztőt fújt a számunkra és szépen lassan átvettük a találkozó irányítását. Az első félidő hátralévő részében többször is pontrúgásokból, illetve Lovrencsics révén veszélyeztettünk, de gólt és a vezetést sajnos nem sikerült megszereznünk. A második félidő egyértelműen a vendégeké volt, akik többször is nagyon jól kontráztak le minket. Négy gólt is szereztek melyek közül hármat(!) a kettesszámú asszisztens les címén érvénytelenített. Ezekről véleményt mondani videófelvétel hiányában nem lehet. A megadott gól, ami 65. percben született Ramos remekszabott lövése után született. A bekapott gól után rögtön ki is egyenlíthettünk volna, háromszor is próbálkoztunk egy támadáson belül, de valaki mindig belevetődött a lövésekbe. Ezután a vendég biztonságosabb játékra álltak át, míg mi egyre jobban támadtunk. Baranyai Pál az utolsó percekben átállt három csatáros játékra, ami a sok időhúzás miatt a 95. percben ért góllá. Jó lett volna győzni, de az egy pont sem kutya, főleg egy jó csapat ellen, pláne négy vereség után. Egy kis lélegzetvételnyi időt kaptunk, hogy rendezzük sorainkat és megpróbáljunk kivívni a rájátszást.

65. perc:

Egy jó ütemű kiugratás után Ramos húzhatott kapura az éppen ápoláson lévő Szőke Róbert oldalán. A vendég csatár a tizenhatosra érve, baloldalról hatalmas gól zúdított a jobb felső sarokba. 0-1

95. perc:

Egy kapu előtti kavarodás alkalmával egy vendég védő kezére pattant a labda, mely után a játékvezető tovább engedte volna játékot, hiszen megítélése szerint bizonyára a labda kereste a kezet. Ugyanakkor az egyes számú asszisztens meglepő határozottsággal egyértelműen jelezte a szándékosságot és büntető tényét. Némi tanácskozás után végül megkaptunk a tizenegyest, amit Lovrencsics Balázs magabiztosan értékesített. 1-1

Az egyenlítő gól elkeseredett indulatokat váltott ki a vendégekből, akik a bírói hármast tették felelőssé a pontvesztés miatt. A levonulás során, majd az öltözőben is csak lassan nyugodtak le a kedélyek, amelynek leginkább az épület látta kárát, hiszen az öltözőajtót tokostól rúgták ki a helyéből. Talán ezen energiájukat az őszi idénybe kellett volna belefektetniük a salgótarjániaknak.

Baranyai Pál (játékos-edző, Maglódi TC): - Igazságos döntetlen született a mérkőzésen. Mi próbáltunk játszani, míg a vendégek a kontrákra építettek.

Tamási Zoltán (vezetőedző, Salgótarján): A vendégek vezetőedzője külön nyilatkozatott nem adott. Ugyanakkor zaklatott állapot elmondta, hogy rendkívül csalódott, hiszen három gólt nem adtak meg a számukra, melyből legalább egy biztos, hogy érvényes volt, míga  részünkre megítélt büntetővel sem értett egyet.