"Játszottunk egy jót a Fradi első csapatának keretével", avagy FTC II. - MTC 3-0

Oda a veretlenségünk

NB III. Mátra-csoport, 8. forduló, 2009.10.10.
FERENCVÁROSI TC II. - MAGLÓDI TC 3 - 0 (2 - 0)
Budapest, Albert Stadion 300 néző, játékvezető: Munkácsi L. (Tóth P., Pikó A.)
gól: Lowton M. 3p., Ashmore J. 42p., Fülöp N. 55p
sárga lap: Pölöskei P. 33p
Szögletarány: 4:4 (4:2)
jók: Ashmore, Ahmed, Zsivótszky, Lowton ill. az egész vendég csapat

Ferencvárosi TC II.: Holczer Á. - Lowton M., Csiszár Z., Sinnot C., Sváb D. - Zsivoczky N., Fülöp N., Ashmore J., Ahmed A.(Takács R. 78p) - Pisanjuk I. (Nyilasi B. 46p), Pölöskei P. (Papp M. 66p) edző: Lipcsei Péter, Milovanovic Dejan

Maglódi TC: Retezi K. - Kiss A., Szőke R. (Tabányi T. 46p), Polyák B., Pozder N. - Temesi N., Péter A.(Kardos L. 73p), Németh Zs., Horváth M., Csirinyi Zs. - Michel V. (Kiss L. 46p) edző: Nahóczky Attila

Gyülekező maglódi szurkolók!

3. perc: Folyamatos, gyors labdajáratás után Lowton tört be középen a büntetőterületünkre és lőtt 14 méterről laposan a jobb alsó sarokba. 1 - 0
10. perc: Jobbról beívelt szöglet után Szőke Róbert fejelhetett kecsegtető helyzetből a kapu mellé.
12. perc: Fülöp Noel tüzelt 25 méterről. A labda a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.
14. perc: Ahmed jobboldali beadását Pölöskei fejelte centikkel a felsőléc fölé.
24. perc: Temesi Norbert jó ütemben ugratta ki Michelt, a csatár nagy helyzetben Holczerbe lőtte a labdát.
26. perc: Horváth Mihály lövését védte nyújtózkodva Holczer Ádám.
28. perc: Rosszul szabadítottunk fel a tizenhatosunkon belül,ami után Retezi Károly hatalmas bravúrral hárított!
34. perc: Michel nagy helyzetben erőtlenül lőtt kapura.
36. perc: Ashmore beadását Pölöskei fejelte a felsőlécre, majd az ismétlést Szőke vágta ki a gólvonalról.
42. perc: A Ferencváros támadását Pozder Nenad csak szabálytalanul tudta megakasztani, melynek büntető lett a vége. A labda mögé James Ashmore állt és magabiztosan értékesítette a 11-est. 2 - 0

A mai mérkőzésre jelentősen megerősített zöld-fehérek hamar megszerezték a vezetést. Az első félidőben végig az ő játékuk dominált, mi csak elvétve kerültünk Holczer kapuja elé. Ha Michel jobban összpontosít, akár döntetlen is lehetett volna.

49. perc: Horváth Mihály lőtt 18 méterről a kapu fölé.
51. perc: Baloldali szöglet után Polyák elé került a labda, aki igéretes helyzetben rosszul találta el a a játékszert.
55. perc: Szép hazai passzolgatás után, Fülöp Noel 18 méterről szép mozdulattal emelt a kapunk balfelső sarkába. 3 - 0
63. perc: Nyilasi baloldali beadását Zsivótszky rúgta mellé.
73. perc: Csirinyi szabadrúgását védte magabiztosan Holczer.
76. perc: Zsivótszky játszotta tisztára magát, majd tekert centikkel a jobb kapufa mellé.
80. perc: A felezővonalnál eladott labdára Papp Máté csapott le, kapunkra vezette, majd lövése kevéssel kerülte el a hálónkat.
82. perc: A szemfüles Kardos mintegy 40 méterről emelt kapura a kint álló Holczer felett. A labda néhány centivel ment a felső léc fölé.

A második játékrészben már inkább küzdelem dominált. Mindkét csapat rengeteget hibázott és a kapuk sem forogtak már akkora veszélyben. A Ferencváros győzelme megérdemelt, de a kezdeti megilletődöttség után a mi csapatunk sem vallott szégyent. A Fair Play szelleme azt diktálná, hogy a zöld-fehérek a többi élcsapat ellen is hasonló összeállításban lépjenek pályára. Köszönet a szurkolóinknak, akik ilyen szépszámban kisérték el csapatunkat!

Lipcsei Péter (Ferencváros, edző): - Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel és a játékosok teljesítményével! Egy jó csapatot sikerült legyőznünk, hiszen a Maglód bizonyította miért is állnak a tabella élén!

Nahóczky Attila (Maglód, edző): - Játszottunk egy jót a Fradi első csapatának keretével.