gól: Oroszi B. 3p, Dencz D. 48p ill. Styecz M. 31p

sárga lap: Szacskó L., Nagy T., Bartha Sz. ill. Sajti B., Styecz M.

Read More

Maglódi TC: Szacskó L. - Németh Zs., Budafai G., Bátori B., Klujber P., Oroszi B., Nagy T. (Greskó G. 70p), Dencz D., Lukács B. (Pokorádi D. 70p), Bartha Sz. (Csendom K. 81p), Aranyos M. vezetődző: Herédi Attila

Orosháza FC.: Bordás D. - Sajti B., Szabó N., Makra Zs., Gulyás J., Bozsóki D. (Balázs J. 80p), Kerekes I., Styecz M., Nikolic N. (Juhász N. 57p), Füredi Sz., Ferenczi M. játékos-edző: Makra Zsolt

Az elmúlt két találkozónk már előre vetítette, hogy hamarosan újra győzelemnek örülhetünk majd, ami mai Orosháza elleni találkozón végre meg is valósult.  Igen korán, már a harmadik percben megszereztük a vezetést, ekkor Aranyos Márk beadását Oroszi Benjamin (képünkön) lőtte az ellenfél kapujába. (1-0) Ezután mezőnyjáték folyt a pályán, amiben mi inkább domináltunk, ám a 31. percben a vendégek előtt is adódott egy ígéretes szabadrúgás, amit sajnos gólra is tudtak váltani. A játékos-edző Makra Zsolt felívelt labdáját az elmélázó védőink között Styecz Milán fejelte közelről Szacskó kapujába. (1-1). A félidő végéig az eredmény már nem változott, de a szünet után ismét csak három percet kellett várni az újabb gólunkig. Egy jobb oldali szabadrúgás után Dencz Dávid mattolta a hazai védelmet, ami ismét a vezetést jelentette a számunkra (2-1). Az itt megszerzett előnyre már jobban vigyázott csapatunk. Nagyon fegyelmezett védekezést mutattunk be a hátralévő háromnegyed órában, közben néhány ígéretes támadásra is futotta ez erőnkből, de betalálni sajnos nem tudtunk. A 78. percben jártunk a legközelebb az újabb gólhoz, de ekkor Bartha Szilárd próbálkozása centikkel a jobb kapufa mellett pattogott el. Kemény és határozott védekezésünk velejárója jónéhány orosházi szabadrúgást eredményezett, amiket újra és újra Makra Zsolt ívelgetett be nagyon veszélyesen, de a Budafai Gergő vezette védelmünk ezeket már mind hatástalanítani tudta. A két perces hosszabbítást is letudva végül megérdemelt győzelemnek örülhetett újra felnőtt csapatunk. Egy kis üröm is vegyütl az örömünkbe, hiszen a Szentlőrinc legyőzte a Baja csapatát és ez azt jelenti, hogy immár matematikailag is elbúcsúzhatunk a harmadosztálytól. Elvileg. Az elmúlt pár év viszont megtanított bennünket arra, hogy ilyenkor még bőven van miben reménykedni...

Herédi Attila (vezetőedző, Maglódi TC): Az előző mérkőzéseken úgy érzem, hogy jobban és szebben játszottunk, ma viszont eredményesebben. Végre megérezte a csapat hogyan lehet nyerni. Nem dolgoztunk ki annyi helyzetet, mint a Monor ellen, vagy a múlt héten a Videoton ellen, de ezzel a kevesebb helyzettel jobban sáfárkodtunk, ezért gratulálok a csapatnak!

Ki lehetne valakit emelni a játéka alapján?

Különösen kiemelkedő teljesítmény nem volt. Talán Oroszi Benjamint megemlíthetem, aki szorgos mezőnymunkája mellett góllal is segíteni tudta a csapatot. Úgy gondolom, hogy ha egy középpályás ily módon tudja segíteni az együttest az mindig dicséretet érdemel.

Makra Zsolt (játékos-edző, Orosháza FC): A találkozó elején belealudtunk a mérkőzésbe, ami után már nem tudtunk kellően megújulni. Sajnos hetek óta saját magunkat verjük meg és ez a tendencia ma is folytatódott. További sok sikert kívánok a Maglódnak!