sárga lap: Lukács B., Bátori B., Vincze L., Molnár P. ill. Barcsai R., Villányi G., Csőke I.

gól: Horváth M. 79p (11-esből) ill. Szabó V. 13p (11-esből)

Read More

Maglódi TC: Szacskó L. 0 - Németh Zs. 7, Bátori Cs. 5, Szirtesi A. 5, Klujber P. 6,  Budafai G. 7, Greskó G. 8, Pokorádi D. 5 (Molnár P. 64p), Gecse M. 5 (Lukács Á. 5 46p), Lukács B. 5 (Vincze L. 72p), Horváth M. 7 vezetődző: Bajor Tibor

Monor: Járvás L. - Barcsai R., Villányi G., Mészáros A., Petrezselyem T., Csőke I. (Benke B. 85p), Petric B. (Háda Z. 61p), Vékei N. (Horváth D. 72p), Szabó T., Szabó V., Üres-Farkas B. vezetőedző: Tóth Mihály

Szépszámú nézőközönség előtt, lüktető játékú, pályán és nézőtéren egyaránt paprikás hangulatú mérkőzést játszottunk, amelyen igazságos pontosztozkodás született.

Bátran kezdtük a mérkőzést, ahol az első percek rólunk szóltak. Több helyzetünk is akadt, de igazán kecsegtető egy sem. Az egyre inkább magára találó Monor viszont igen korán, már a 13. percben megszerezte a vezetést. A Bátori Balázs büntetőterületen belüli kezezéséért megítélt büntetőt Szabó Viktor vágta a kapunkba. Kapusunk Szacskó László rajta volt a labdán, de kiütni azt sajnos nem tudta. 0-1 A vezetés megszerzése után őrizte előnyét a Monor, ami felesleges kockázatvállalást nem jelentett a részükről. Biztos védekezésből indítva több ígéretes akciót is vezettek, de gólra nem tudták váltani őket. Mi inkább pontrúgásokból próbálkoztunk, de sajnos a jól védő Járváson nem tudtunk kifogni.

A második félidőt jól kezdte a vendég csapat, de ekkor is csak egy jogosan meg nem adott lesgólig jutottak. Mezőnyben az egész mérkőzésen jellemző kemény belépők és nagy küzdelem folyt, míg a főleláton a hazai és monori szurkolót kezdtek dulakodni. A kedélyeket biztonsági személyzet és néhány békességet szerető szimpatizáns hűtötte le. Csapatunk a 70. perctől más fokozatba kapcsolt. Több veszélyes támadásunk volt és ekkor már érezhető volt a játékunkban, hogy az egy pontra mindenképpen jók lehetünk. A 79. percben meg is lett az egyenlítés. Ezúttal mi jutottunk tizenegyeshez, amit Horváth Martin értékesített is. 1-1! Gólunk után a Monor ránk jött, veszélyes támadásokat vezetett, de Szacskó bravúrjaira egy kifutáson kívül nem volt szükség, sőt a meccslabda is a miénk volt. Molnár Péter beadására érkező Vincze azonban csak a kapufát találta telibe a 91. percben. A lefelé pattanó labda sajnos csak a gólvonalon és nem azon belül érkezett a földre így maradt az igazságos döntetlen.

Horváth Martin gólja

Tóth Mihály (vezetőedző, Monor SE): Egyértelműen győzni jöttünk Maglódra, de a játékunk nem igazán volt jó. Sajnos nem is értem miért. Próbálkoztunk a második félidőben, volt két nagy lehetőségünk is, de kimaradtak. A végén pedig a Maglód előtt adódott egy hatalmas ziccer, ami pedig a részükről maradt ki. Összességében úgy gondolom saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést, mert ha a kontratámadásaink végén az utolsó passzoknál jobbak koncetrálunk több gólt is szerezhettünk volna. Így viszont igazságosnak érzem az 1-1-et.

Bajor Tibor (vezetőedző, Maglódi TC): Mondhatnám, hogy picit feldúlt vagyok, hiszen a 91. percben hatalmas lehetőséget szalasztottunk el. Kis szerencsével megszerezhettünk volna a győzelmet. Egy reális, 1-1-es mérkőzésen, ha a futball igazságtalansága bejön, akkor ez a meccslabda bent van és meg van az első győzelmünk. Annyi hiányérzetem van a csapatommal szemben, hogy azok akik eddig felhozták a játékot azok most egy kicsit tompábbak voltak és ennek hatására több ívelgetés volt a kelleténél. Sajnos még mindig keressük a támadójátékosainkat, akik ha a helyzetek jönnek be is rúgják. Előrefelé még egy kicsit vékonyak vagyunk...