FUTSAL U18: EGY DÖNTETLEN, EGY GYŐZELEM

Hosszabb szünetet követően lépett pályára ifjúsági csapatunk, viszont utána három napon belül kétszer is. Csütörtökön a masszív játékerőt képviselő Kistarcsa ellen kiélezett mérkőzést vívtunk, ahol a csapatok felváltva kerültek előnybe, majd a hazaiak a találkozó vége előtt húsz másodperccel egyenlítettek.

Szombaton délelőtt a Dunakeszi ellen már sikerült a győzelem, ami csakugyan bravúrszámba ment, miután csere nélkül kellett kiállnunk az összecsapásra.

U18 Futsal NB I., Keleti csoport, 23. forduló:

KISTARCSA - MAGLÓDI TC 5 - 5 (2 - 3)

Kistarcsa, jv: Bodor M., Kupecz N. (Liebhardt A.)

gól: Néma K. 3, Nonó E., Dolhai S. ill. Szabó D. 2, Tatai T. 2, Németh L.

Maglódi TC: Schritt M. - Szabó D., Papp R., Németh L., Tatai T. cserék: Kormány B., Nagy L., Muhi V. csapatvezető: Németh János

----

U18 Futsal NB I., Keleti csoport, 24. forduló:

MAGLÓDI TC - DUNAKESZI KINIZSI 4 - 3 (2 - 0)

Gyömrő, jv: Páldi F., Molnár P. (Surin S.)

gól: Tatai T. 4 ill. Takács A., Bács B., Verhoczki L.

sárga lap: Németh L. ill. Kohári L., Ficza D.

Maglódi TC: Kövesfalvi K. - Tatai T., Szabó D., Németh L., Németh M. csapatvezető: Németh János

Németh János (csapatvezető, Maglódi TC): Két mérkőzést játszottunk egy hét alatt. Csütörtök kora este a Kistarcsához látogattunk. Két hét kihagyás után álltunk össze újra egy bajnokira a legmagasabb osztályban, ez nem látszott meg a csapaton. Jól kezdtünk, uraltuk a mérkőzést. Az első negyed órában Szabó Dominik, Németh Levente és Tatai Tamás révén 1:3 állt az eredményjelzőn, így is fordultunk. A második játékrészre a Kistarcsa a kapust is kihozta mezőnybe, ezt egészen jól tudtuk levédekezni, sajnos gyakorolni nem tudtuk, és a vége előtt 5 perccel, átvették a vezetést. A srácok nem törtek össze, nagyon jó játékkal, újra a magunk javára fordítottuk a mérkőzést, Tatai Tomi, és Szabó Doma volt a gólok szerzője, de sajnos egy nagyon buta hiba miatt 20 mp-el a vége előtt egy lövés becsorgott Schritt Martin hálójába, aki az egész mérkőzésen parádézott, több hatalmas bravúr mellett, 3 kisbüntetőt védett ki. Érett játékkal játszottunk, semmivel sem voltunk rosszabbak, mint ellenfelünk, sőt állítom jobbak voltunk! Ezért is fájt a döntetlen a végén. Ez a mérkőzés ismét bizonyította, hogy itt van a helyünk a legjobbak között. Az egész csapatnak gratulálok itt is, ez egy jó eredmény a futsalt rendszeresen edző Kistarcsa ellen. Szombat reggel a Dunakeszi Kinizsi csapatát fogadtuk immár "itthon" a gyömrői sportcsarnokban. Szégyenszemre csere nélkül voltunk kénytelenek felállni, különböző osztálykirándulás, betegségek, és más problémák miatt. Az öt fiú, Kövesfalvi Krisztián, Szabó Dominik, Tatai Tamás, Németh Martin, és Németh Levente, még most sem találok szavakat, még most is a mérkőzés hatása alatt vagyok, de inkább csak most kezdem felfogni mit vittek véghez! Egy csoda volt hatalmas küzdelem, szinte hiba nélkül, 40 perc tiszta játék, csere nélkül egy teljesen megújult Kinizsi ellen. Stabil védekezéssel, ellentámadásokra szerveztük a taktikát, ebből az lett, hogy 7. percben 2:0-ra vezettünk, az egész mérkőzésen igazi vezérként küzdő Tatai Tomi révén. Kavics kivédte a szemüket, amikor már csak ő volt szemben az ellenféllel, betonfalként állt a hálóban, higgadtan, mint egy titán. 2:0-val fordultunk és a 34. percben 4:1-re vezettünk! Tatai Tomi 4 gólt lőtt, micsoda játék! Szabó Doma ma alárendelte magát a csapatnak, mindenhol ott volt, tartotta a játékszert, ha azt kellett, Martin felnőtt a feladathoz, erőn felül teljesített. Levi is kiválóan játszott, futott, cselezett, ha kellett, nem volt kérdés ki az úr a pályán, néha kissé elvitte a hév de érthető egy ilyen mérkőzésen. Nem rugdosták a fiúk csak úgy el a labdát minden labdáért harcoltak keményen. Igazi alázattal játszottak, semmi nagyképűség, semmi flancolás nem volt, úgy repült el a mérkőzés, mintha csak pár perc lett volna, hihetetlenül izgalmas volt. A végére Kavics törődött a vérnyomásommal, és a kapu előtt tartott cselbemutatót, ami nem sikerült, de a meccs meglett. Parádés győzelem volt egy öntelt minket lebecsülő ellenféllel szemben. Nagyon büszke vagyok, hogy én lehettem velük a kispad mellett, csodálatos emberek mindannyian, akik ebben a csapatban vannak. Igazi barátok, igazi csapattársak.