FUTSAL: FANTASZTIKUS GYŐZELEM AZ ETO ELLEN

Amilyen visszafogottan alakul nagypályás csapatunk teljesítménye, annyira kiemelkedővé válik futsal gárdánk szereplése az NB II Nyugati csoportjában. Zsinórban negyedik győzelmünket arattuk a bajnokságban, ráadásul most hétfőn a csoport legstabilabb, egyik legjobb együttese, az ETO SZ FUTSAL CLUB ellen. A találkozó első félórája mindössze három gólt hozott, majd az utolsó nyolc percben felpörögtek az események. Előbb Rábold, majd Simon köszönt be az Balikónak, majd Tama és Püspök góljainak köszönhetően újra a félidei egy gólra zárkózott ellenfelünk. Szerencsére az utolsó másodpercek újra a miénk voltak és Horváth találatával bebiztosítottuk a győzelmünket.

Férfi Futsal NB II., Nyugati csoport, 13. forduló:

MAGLÓDI TC - ETO SZC FUTSAL 5 - 3 (2 - 1)

Üllő jv: Apkó T., Leél-Őssy Á. (Urgyán A.)

gól: Simon Zs 2, Bogáti P., Rábold R., Horváth R. ill. Poncok Cs. (öngól), Tama Á., Püspök P.

Maglódi TC: Iváncsics A. - Gál J., Rábold R., Poncok Cs., Simon Zs. cserék: Nagy T., Seregy T., Sipos A., Camin R., Horváth R., Totika B., Bogáti P.  játékos-csapatvezető: Németh Gusztáv

ETO: Balikó M. - Vidák B., Harnisch Á., Hegyesi Zs., Püspök P. cserék: Zobák Cs., Kőfalvi P., Kovács M., Végh A., Bogyó K., Tama Á., Papp Zs., Bognár B., Matkovics G. vezetőedző: Pál László

Németh Gusztáv (játékos-csapatvezető, Maglódi TC): Izgatottan vártuk az ETO SZC elleni mérkőzést, mivel maradt bennünk hiányérzet az idegenbeli meccsünk után. Akkor ott nem koncentráltunk, és 3:1-s vezetésről kikaptunk 7:3-ra. Ezen a meccsen azt beszéltük meg a fiúkkal, hogy a védekezésre jobban figyelve inkább kontrajátékot játszunk. Ez jól is ment, amíg egy sajnálatos öngóllal hátrányba nem kerültünk. Szerencsére a félidő végére két szemet gyönyörködtető találattal vezetést szereztünk. Félidőben is csak a védekezést beszéltük át és készültünk az esetleges vészkapus játékra. A második félidőben már 4-1-re is vezettünk, ami a remek kapusteljesítménynek, illetve a vendég csapat pontatlan befejezéseinek is volt köszönhető. Az utolsó öt percben jött is az 5:4 elleni játék, ahol ismét ajándékoztunk egy gólt a vendégeknek, mely után még egy szép gólt is rúgtak, de a végeredményt Horváth Richárd állította be. Óriási öröm ez nekünk, mert az ETO nem titkoltan a bajnoki címért küzd nagyon komolyom a szakmai stábbal, míg mi a felsőházban egyedüliként csak a foci szeretete és a barátság erejével harcoljuk ki az eredményeket. Kiss Jánosnak külön köszönet a meccs végén mondott dicsérő szavakért, ami igazán jól esett a futsal egyik legmeghatározóbb szakértőjétől.